Elektronická cigareta a jej výhody

Zápach:

Elektronická cigareta je bez zápachu, nenapáchnu Vám záclony, oblečenie a váš byt či auto bude bez smradľavého zápachu či popola. Jediné čo je cítiť, je zvolená príchuť a to len u niektorých typov.

Uvoľňovanie splodín pri horení :

Vzhľadom k tomu, že elektronická cigareta nehorí, môžete zabudnúť na zažltnuté záclony, oblečenie, prsty či zuby. Už nebudete musieť chodiť fajčiť na balkón.

Zdravie:

Nevdychujete viac ako 2 000 škodlivých látok, ktoré sa uvoľňujú pri horení tabaku a cigaretového papiera.

Ohľaduplnejšie fajčenie :

Pri fajčení bežnej cigarey vydychujete do svojho okolia ešte značnú časť toho čo vdychujete a ak je niekto vo vašom okolí, potom tieto veci dýcha aj on. Naviac samozrejme dýcha dym, ktorý vychádza priamo z konca horiacej cigarety.

Tomuto javu sa hovorí: Pasívne fajčenie. Je to ešte horšie, keď nefajčiar dýcha tento dym, nakoľko ho dýcha ďaleko hlbšie, než je nádych pri aktívnom fajčení. V elektronickej cigarete je para tvorená propylénglykolom, alebo rastlinným glycerólom, ktorá sa veľmi rýchlo rozptyľuje a nikotín tak stráca svoje hlavné postavenie.

V prostredí, kde sa používa elektronická cigareta sa tak nenachádza nič zo splodín vznikajúcich pri horení a naozaj len veľmi malé množstvo nikotínu. Jeho úroveň sa dá pravdepodobne najlepšie prirovnať k uvoľnenému kofeínu či teínu z odparujúcej sa horúcej kávy, alebo čaju v miestnosti.

Peniaze:

Je to bezpochyby lacnejšie fajčenie, než normálne. Dokonca to vyjde lacnejšie aj ako balené cigarety. Každý, kto uvažuje o obstaraní elektronickej cigarety, si iste položí otázku, či sa mu to oplatí aj finančne, či sa nejedná o príliš vysokú investíciu?

Odpoveď je jednoduchá: čím silnejší fajčiar, tým skôr sa mu táto investícia vráti.

Skúsme si jeden príklad  z ponuky našich elektronických cigariet:

Príklad:
Fajčíte 1 krabičku cigariet denne, pri cene 3,00 EUR za krabičku.
Mesačne tak prefajčíte pri klasickej cigarete 90,00 EUR.

Prechodom na e-cigaretu investujete jednorázovo napr.19,90 EUR. Potom si 2 krát za mesiac dokúpite pre správnu funkčnosť 2x atomizér/clearomizér za 5,80 EUR a 3 x e-liquid za 7,50 EUR,
mesačné náklady pri elektronickej cigarete sú 13,30 EUR !!! čo je neporovnateľné s nákladmi pri klasickom fajčení.

Mesačná úspora oproti klasickým cigaretám je v tomto prípade 76,70 EUR a návratnosť prvotnej investície za elektronickú cigaretu je už za týždeň.
Pri fajčení 2 krabičiek klasických cigariet denne je návratnosť ešte skôr.