ČASTÉ OTÁZKY

Čo je Elektronická cigareta …?

Je to nová, moderná technológia, predstavujúca prielom v tisícročnej histórii zlozvyku, zvaného fajčenie.
Princíp fungovania elektronickej cigarety je jednoduchý: do cigarety sa vloží náplň obsahujúca nikotín a aromatické esencie(liquid). Pri potiahnutí z cigarety sa automaticky, alebo manuálne zopne elektronický obvod a fajčiar inhaluje nikotín, nie však ďalšie látky, ktoré obsahuje bežná cigareta, ako sú decht, oxid uhoľnatý a podobne. Pritom práve tieto látky, ktoré sú v bežnych cigaretách, sú nebezpečné a zdraviu škodlivé. Oproti iným náhradám typu nikotínových náplastí či žuvačiek však fajčiar zažíva rovnaké pocity ako pri fajčení bežných cigariet. Nemusí sa teda vzdávať svojho obľúbeného rituálu, napr cigarety ku káve … môže však fajčiť zdravšie, bez konzumácie škodlivých, zdravie poškodzujúcich látok! Elektronická cigareta nevydáva dym a zápach, typický pre bežné cigarety, nenapáchnu po nej záclony a oblečenie …!

Komu je E-Cigareta určená …?

Je určená dvom typom spotrebiteľov:

1) Tým, ktorí chcú prestať fajčiť umožňuje postupné a „bezbolestné“ znižovanie dávok nikotínu, pri možnosti zachovania všetkých zaužívaných rituálov, s fajčením spojených. Nikotínove náplne(liquidy), dodávané k elektronickým cigaretám, sa vyrábajú v niekoĺkých intenzitách – silné, stredne silné, ľahké a úplne beznikonitové. Možno teda s odvykacou kúrou začať na silným obsahom nikotínu, postupne dávky znižovať a potom prejsť na úplne beznikotinové fajčenie. Oproti nikotinovým náplastiam pôsobí inhalácia elektronickej cigarety okamžite a pri celkom rovnakých pocitoch ako pri fajčení bežnej cigarety.

2) Tým, ktorí prestať fajčiť nechcú, ale chcú fajčiť aspoň zdravšie umožňuje v plnej miere naďalej holdovať svojej záľube, avšak bez vdychovania škodlivých, rakovinotvorných látok, ktoré sa nachádzajú v bežnej cigarete. Elektronická cigareta predstavuje najzdravšie možné fajčenie, nepotrebujete oheň k zapáleniu tabaku, zbavíte sa dechtu a oxidu uhoľnatého, užijete si rovnakého zmyslového potešenia, na aké ste zvyknutí, bez rizík spojených s fajčením tabaku, bez obťažovania okolia dymom. Toto všetko každý fajčiar určite ocení , najmä v súvislosti s pribúdajúcim tlakom Európskej únie na obmedzenie fajčenia.

VÝHODY:

Zápach:

Elektronická cigareta je bez zápachu, nenapáchnu Vám záclony, oblečenie a váš byt či auto bude bez smradľavého zápachu či popola. Jediné čo je cítiť, je zvolená príchuť a to len u niektorých typov.

Uvoľňovanie splodín pri horení :

Vzhľadom k tomu, že elektronická cigareta nehorí, môžete zabudnúť na zažltnuté záclony, oblečenie, prsty či zuby. Už nebudete musieť chodiť fajčiť na balkón.

Zdravie:

Nevdychujete viac ako 2 000 škodlivých látok, ktoré sa uvoľňujú pri horení tabaku a cigaretového papiera.

Ohľaduplnejšie fajčenie :

Pri fajčení bežnej cigarey vydychujete do svojho okolia ešte značnú časť toho čo vdychujete a ak je niekto vo vašom okolí, potom tieto veci dýcha aj on. Naviac samozrejme dýcha dym, ktorý vychádza priamo z konca horiacej cigarety. Tomuto javu sa hovorí: Pasívne fajčenie. Je to ešte horšie, keď nefajčiar dýcha tento dym, nakoľko ho dýcha ďaleko hlbšie, než je nádych pri aktívnom fajčení. V elektronickej cigarete je dym tvorený propylénglykolom, alebo rastlinným glycerólom, ktorý sa veľmi rýchlo rozptyľuje a nikotín tak strácam svoje hlavné postavenie.V prostredí, kde sa fajčí elektronická cigareta sa tak nenachádza nič zo splodín vznikajúcich pri horení a naozaj len veľmi malé množstvu nikotínu. Jeho úroveň sa dá pravdepodobne najlepšie prirovnať k uvoľnenému kofeínu či teínu z odparujúcej sa horúcej kávy, alebo čaju v miestnosti.

Peniaze:

Je to bezpochyby lacnejšie fajčenie, než normálne. Dokonca to vyjde lacnejšie aj ako balené cigarety. Každý, kto uvažuje o obstaraní elektronickej cigarety, si iste položí otázku, či sa mu to oplatí aj finančne, či sa nejedná o príliš vysokú investíciu? Odpoveď je jednoduchá: čím silnejší fajčiar, tým skôr sa mu táto investícia vráti.

Skúsme si jeden príklad  z ponuky našich elektronických cigariet:

Príklad:
Fajčíte 1 krabičku cigariet denne, pri cene 3,00 EUR za krabičku.
Mesačne tak prefajčíte pri klasickej cigarete 90,00 EUR.

Prechodom na e-cigaretu investujete jednorázovo napr.19,90 EUR. Potom si 2 krát za mesiac dokúpite pre správnu funkčnosť 2x atomizér/clearomizér za 5,80 EUR a 3 x e-liquid za 7,50 EUR,
mesačné náklady pri elektronickej cigarete sú 13,30 EUR !!! čo je neporovnateľné s nákladmi pri klasickom fajčení.

Mesačná úspora oproti klasickým cigaretám je v tomto prípade 76,70 EUR a návratnosť prvotnej investície za elektronickú cigaretu je už za týždeň.
Pri fajčení 2 krabičiek klasických cigariet denne je návratnosť ešte skôr.

Potrebujete poradiť? Ozvite sa nám, radi Vám pomôžeme.

Poznámka: Položky označené červenou hviezdičkou (*) sú povinné.